Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR

Satıcı: Sarıdere İhtiyaç Maddeleri Alış-veriş Merkezi İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi

info@saridere.com.tr

tel: 0272 2147900

VD: TINAZTEPE 747 103 1209
Tic. sicil No 7641
Adres: Burmalı Mah. Millet Cad. No21-A Afyonkarahisar

Alıcı:

Alıcı :


Sepet Bilgileri :
{%SEPET_BILGILERI%}


{%ALICI_ADI%} {%ALICI_SOYADI%}
{%ALICI_ADRESI%}
 

SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait  www,saridere.com.tr  internet alışveriş sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak "4077 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun" ve "Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. www,saridere.com.tr  internet sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

ÜRÜN/ÜRÜNLER

Ürün/ürünlerin/Hizmetin temel özellikleri (türü, miktarı, adı, rengi vs) Satıcıya ait sitede belirtilmektedir. Fiyatlar tüm vergiler dahil satış fiyatıdır. Satıcı fiyat değişikliği yapma hakkına sahiptir.

ÖDEME

3.1 ALICI, SATICI 'ya ait www,saridere.com.tr  internet alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

3.3 Ödeme: havale/EFT, kredi kartı ve kapıda ödeme iledir. Ürün bedeli herhangi bir nedenle ödenmez ya da banka veya finans kuruluşu kayıtlarında herhangi bir nedenden dolayı iptal edilirse Satıcı ürün teslimi yükümlüğünden kurtulmuş sayılır. Ürün Alıcı'ya teslim edilmiş ise  Alıcı 3 gün içerisinde ürünü sağlam şekilde Satıcı'ya iade edeceğini taahhüt eder. Havale/EFT ve kredi kartı ödemelerinin işleme alınma tarihi ödemenin Satıcının banka hesaplarına ulaştığının görüldüğü tarihtir.

3.4 Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalanmış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

3.5 Alıcı banka havalesi ya da EFT yoluyla verdiği siparişlerde, 1 hafta içinde ödemeyi gerçekleştirmediği durumda Satıcı'nın siparişi iptal edeceğini kabul eder.

TESLİMAT

5.1 Satıcı banka hesaplarında ödeme göründüğü tarihten itibaren en geç 7 gün içerisinde siparişi verilen ürün/ürünleri kargoya teslim eder.  30 gün yasal süreyi geçmemek kaydıyla sağlam ve hatasız şekilde Alıcının gösterdiği adresteki kişi/kuruma teslim edilir.

5.2 Satıcı Alıcıyı bilgilendirerek ve açık onayını almak şartıyla eşit kalite ve fiyatta farklı ürün tedarik edebilir.

5.3 Siparişi ve ödemesi alınan ürünlerin kargo masrafı Satıcıya aittir. Satıcı tarafından gönderilen fakat teslim alınmayan veya iade edilen ürünlerin kargo masrafı Alıcı'ya aittir.

5.4 Alıcı Sözleşme konusu ürünü kargo firmasından teslim almadan önce kontrol edecektir. Ezik, kırık, vs hasarlı veya ayıplı mal teslim alınmayacaktır. Bu durumda kargo firması temsilcisi ile tutanak tutularak ürün iade edilecektir. Satıcı kargo firmasında olası oluşacak zarar ve hasarlardan sorumlu değildir.

5.4 Mücbir sebepler nedeniyle Siparişi verilen ürün/ürünlerin hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaşması durumunda Alıcı 3 gün içerisinde durumdan haberdar edilir  ve toplam bedel 7 gün içinde Alıcıya iade edilir.

5.5 mücbir sebeplerle ürünün teslimi yasal süre olan 30 gün içerisinde teslim edilemez ise Alıcı siparişin iptali veya ürünün emsali ile değiştirilmesi veya teslimatın engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Sipariş iptali seçeneği kullanılması halinde 7 gün içerisinde ödeme Alıcı'ya iade edilir.

5.6 Alıcının adresinde bulunamaması, verilen adresin yanlış olması veya teslim alınmaması durumunda Satıcı yükümlülüğünü yerine getirmiş sayılır.

5.7 Satıcı; kapıda ödeme seçeneğini tercih eden ve fakat sebepsiz şekilde ürünü teslim almayan Alıcı'nın üyeliğini silme ve siparişlerini iptal etme hakkını saklı tutar.

GENEL HÜKÜMLER

6.1 SATICININ, ALICI tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla Alıcı'ya ulaşma hakkı bulunmaktadır. ALICI, işbu sözleşmeyi kabul etmekle Satıcı?nın kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

6.2 Satıcı, www.saridere.com.tr internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. Satıcı, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

6.3 Alıcı, Satıcı'ya ait internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu, Satıcı'nın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları, Satıcı'nın ilk bildirimi üzerine derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

6.4 Alıcı, Satıcı'ya ait internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının maddi ve manevi haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) işlemlerde bulunamaz. Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder.  aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda 'Site' yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.

6.5 Satıcı'ya ait internet sitesinin üzerinden Satıcı başka web sitelerine veya içeriklere link verebilir. Bu linkler alıcıya yönlendirme kolaylığı sağlamak için konmuş olup herhangi bir web sitesini destekleme amacı taşımaz ve link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir garanti niteliği taşımamaktadır. 

6.6 ALICI, vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle; ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit etmesi gerektiğini bildiğini kabul etmektedir.

6.7  ALICI, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.8 İşbu Site'de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site'nin ziyaret edilmesi veya bu Site'deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

6.9 Site'de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site'nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

6.10 Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Firma sorumlu tutulamaz.

6.11 Firma, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı'nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

6.12 İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Firma'nın bilinen e.posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e.posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

6.13 Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar'ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

İADE VE CAYMA HAKKI

7.1 Alıcı ürünü teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılmasından doğan masraflar (kargo vb) Alıcı'ya aittir. Satıcıdan kaynaklanan bir sebeple (hatalı, hasarlı, kusurlu ürün, yanlış ürün, vs) iade edilen ürün  masrafları (Kargo, tamirat vs) Satıcıya aittir.

7.2 Alıcının özel istek ve talepleri üzerine Kişiye özel üretilen veya üzerinde değişiklik yapılarak kişiye özel getirilmiş ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz. Kullanılan ürün iadesi kabul edilmez.

7.3 iade işlemi öncesi satıcıya mail ve telefon ile bilgi verilmesi şarttır. İade edilecek ürün için Satıcıdan onay alındıktan sonra ilgili ürün, kullanılmadan hasarsız şekilde ambalajı ve faturası ile iade edilmelidir. Faturası iade edilmeyen, kullanılan ve hasar görmüş ürünlerde iade kabul edilmez.

7.4 iade edilen ürünlerden kazanılan parapuan, hediye çeki ve indirimler silinir.

7.5 iade işlemi için ürünün Satıcıya ulaşması ve Satıcı tarafından teknik kontrolden geçirilerek ürünün kullanılmadığı, hasarsız olduğu tespit edilmesi şarttır.  Satıcı tarafından iade onaylandıktan sonra İade edilen ürünlerin tutarı 7 iş günü içerisinde alıcının hesabına iade edilir. Kredi kart ile yapılan ödemelerde Alıcının ilgili Banka kredi kart hesabına iade edilir. Bu aşamadan sonra Alıcı ile ilgili Banka arasında yapılan sözleşme geçerlidir. Banka tarafından Alıcının hesabına yansıtılması süreci tamamen İlgili Banka arasındadır. Bu süreçte Satıcı sorumlu tutulamaz.

7.6 İade edilen ürünlerin iade kargo bedeli ve olası zararlar toplam ürün bedelinden düşüldükten sonra Alıcıya kalan tutar iade edilir.

YETKİLİ MAHKEME

İş bu sözleşmeden doğan uyumsuzluklarda Tüketici/alıcı veya Satıcı'nın bulunduğu yerleşim birimindeki Tüketici Hakem Heyetleri veya Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

VİTRİN ÜRÜNLERİ

Fıstık Ezmesi 1000 Gram

Kadınana - fıstık ezmesi şekersiz kavrulmuş

39.90 TL
Bamya Tohumu Yağı

Kadınana - Bamya Tohumumu Yağı Diz ağrıları Menisküs Sıvı eksikliği

75.00 TL
İncir Çekirdeği Yağı Kremi

New Beginnings - İncir Çekirdeği Yağının zengin E vitamını sayesınde yüzünüzde ve vucudunuzda iyi bir yumuşaklık hissedeceksiniz. Vucudunuzu ve yüzünüzü derinlemesine nemlendirmek için zengin E vitamini kaynağı İncir Çekirdeği Kremi kullanın.

59.00 TL
Çörek Otu Yağı 500 ML

Hacı Şükrü - Aktar Hacı Şükür Çörekotu Yağı 500 ml

80.00 TL
Türk Kahvesi 1kg

Kadınana - türk kahvesi brezilyadan ithal

44.90 TL

DUYURULAR

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

2018-03-21

çörek otu yağı , çörek otu yağı nedir , çörek otu yağı faydaları , çörek otu yağı nasıl kullanılır , nasıl tüketilir

Devamı...
Çörek Otu Yağı Faydaları

2018-03-14

Çörek otu yağı faydaları ile günümüzde pek çok rahatsızlığı doğal yollarla tedavi edebilmek mümkün olmaktadır. Her geçen gün daha popüler bir hale gelen ve daha çok kişiden duyulmaya başlanan bu yağ, doğru şekillerde tüketildiği takdirde istenen verimli s

Devamı...
Hindistan Cevizi Yağı

2018-03-08

Hindistan cevizi yağı cilt bakımından zayıflamaya kadar faydaları olan çok yönlü bir yağdır. Vücut çatlaklarına iyi gelmesi, kalp hastalıklarına karşı koruma sağlaması, saçlara bakım yaparak parlaklık kazandırması hindistan cevizi yağı faydaları arasındad

Devamı...
İncir Çekirdeği Yağı

2018-02-17

Soğuk sıkım yöntemi kullanılarak incir çekirdeğinden elde edilen ve  son zamanlarda popüler olmaya başlayan  incir çekirdeği yağı içerdiği yüksek orandaki omega 3 yağ asitleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. İçeriğinde çok ciddi oranlarda içerdiği omega 3

Devamı...
Zerdaçallı Çörekotu Tohumu Yağı

2018-02-17

Zerdaçallı Çörekotu Tohumu Yağı Zerdaçallı Çörekotu Tohumu Yağı soğuk sıkım yöntemiyle beraber sıkılarak elde edilmiştir.vücudun bağışıklık sistemine fayda sağlar .antitoksidan özelliğiğle vüvutta detoks etkisi yapar.

Devamı...
Çörek Otu Yağı İçeriği

2018-02-01

Son zamanlarda dikkat çeken çörek otu yağı, A, B ve C Vitamin'lerinden zengin olmasıyla biliniyor. Kabızlığı gideriyor, baş ağrısına iyi geliyor ve sindirim sistemini rahatlatıyor. Hipertansiyonu düşürerek, kolesterolü de dengeliyor. Kas ağrısına iyi

Devamı...
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4