New Beginnings - İncir Çekirdeği Yağı Kremi59.00 TL

New Beginnings - İncir Çekirdeği Yağının zengin E vitamını sayesınde yüzünüzde ve vucudunuzda iyi bir yumuşaklık hissedeceksiniz. Vucudunuzu ve yüzünüzü derinlemesine nemlendirmek için zengin E vitamini kaynağı İncir Çekirdeği Kremi kullanın.

-
+
İncir Çekirdeği Yağı Kremi

Paylaşın:

Sivilce ve Aknelerde Kullanımı:

Sivilceler, akneler, siyah noktalar özellikle ergenlik dönemindeki gençlerin sorun yaşadığı, hoşnut olmadığı bir konudur. Erkeklerde daha yoğun görülebilir. Kızlarda 10 ile 17 yaşları arasında, erkeklerde ise 14 ile 19 yaşları arasında çoğunlukla ortaya çıkar. Sivilcelerden kurtulmak için birçok yöntem denenir. Şifalı yağlar, faydalı bitkiler yada kremler kullanılır fakat bir kısmı sonuç vermeyebilir. İncir çekirdeği yağı kremi ile sivilcelerden kısa sürede kurtulmak mümkündür. Akne yada sivilcede çok kısa sürede sonuç alınmayabilir. Kullanılan yöntem sabırla uygulanmaya devam edilmelidir. Sivilce ve aknelere karşı incir çekirdeği yağı günde 3 kez sivilcelerin olduğu bölgeye gezidirilerek sürülmelidir.


Siyah Noktalarda Kullanımı:

Ciltte oluşan siyah noktalar kaç yaşında olursa olsun herkesi rahatsız eder. Bakımsız, kirli ve yağlı bir görüntü oluşmasına neden olur. İşte bu yüzden siyah noktalardan kurtulmak için birçok yol denenir. Siyah noktaları sıkmak iyi değildir. Bunun yerine incir çekirdeği yağı kremi kullanarak siyah noktalardan kurtulmak mümkündür. Öncelikle siyah noktaların yüzeylerini açmak için buhar banyosu yapılır yada duş alınır. Duştan sonra 10 dakika kadar beklenir ve gözenekler açılmış durumda iken incir çekirdeği yağı kremi siyah nokta olan yüzeylere sürülür. Bu yöntem uygulanarak zamanla siyah noktalardan kurtulmak olasıdır.


Vücutta Oluşan Çatlaklarda Kullanımı:

Sık sık kilo alıp verme sonucu yada bayanlarda hamilelik sonucu oluşan çatlaklar birçok kişiyi rahatsız eder. Özellikle bayanlar vücutlarında çatlak oluşumundan korkar ve bir an önce bu çatlakların geçmesi için çareler arar. İncir çekirdeği yağı kremi vücuttaki çatlaklara iyi gelerek zamanla yok olmalarını sağlar. Çatlak izleri geçerek vücut güzel bir görünüme kavuşur.


Göz Altındaki Morluklarda Kullanımı:

Uykusuzluk, yorgunluk ve stres başta olmak üzere düzensiz beslenme, kahvaltı yapılmaması, az su tüketimi, aşırı kahve, alkol yada sigara tüketimi ve aşırı tuz tüketimi göz altında morluklar oluşmasına sebep olabilir. Bu morluklardan kurtulmak için öncelikle bu alışkanlıklarınızı değiştirmeli, düzenli uyumalı, sabah kahvaltılarını kaçırmamalısınız. Göz altı morluklarından kurtulmak için de incir çekirdeği yağı kremini kullanınız. Bu etkisi için vücudunuzdaki gözeneklerin açık olması gerekiyor. Buhar banyosu yada duş aldıktan sonra gözeneklerin açık olduğu durumda iç kısımdan dışa doğru incir çekirdeği yağı kremini sürebilirsiniz. Yalnız incir çekirdeği yağı kremini gözlerinize kaçırmamaya dikkat edin.


Dudaklardaki Uçuklarda Kullanımı:

Genellikle dudaklarda çıkan uçuklar bazı zamanlarda yüz bölgesinde de çıkabilir. Hoş görüntüsü olmayan uçuklar, yetişkinlerin yanı sıra çocuklarda da görülebilir. Geçme süreleri bir hafta yada 10 gün sürebilir. Bağışıklık sistemi güçsüzken, vitaminsiz kalmışken ve vücut halsiz yada yorgunken kendini gösterir. Uçukların iyileşmesi için de incir yağı kullanılabilir. Günde 3 defa uçuğun üzerine püskürtülebilir. Bir süre sonra uçukların iyileştiğini göreceksiniz.

New Beginnings İncir Çekirdeği Yağı Kremi

İncir çekirdeği yağı pek bilinen bir yağ değildir fakat faydaları oldukça fazladır. Sıcak iklim bölgelerinde yetişen incir, sütteki kalsiyum oranından 2 kat daha fazla kalsiyum barındırmaktadır. İçindeki lif oranı c vitamini hariç hemen hemen bütün vitaminleri içinde barındıran bir meyvedir. Bu faydalı meyvenin çekirdeklerinin yağının faydalarını incelemeden önce nasıl üretiliyor kısaca bahsedelim.

Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmokokinetik Araştırma Uygulama Merkezi Laboratvuarı’nda incirin çekirdeğini ayırarak elde edilen incir çekirdeği yağında çeşitli analizler yapıldığını ve ilginç sonuçlara ulaşıldığını belirterek, “Yağda, balıklarda dahi rastlanılmayan oranda yüzde 40 omega 3, yüzde 30 omega 6 ve yüzde 17 omega 9 bulunduğu ortaya çıktı. D vitamini olarak da dünyada şu ana kadar rastlanmamış en yüksek değerin olduğu tespit edildi” dedi.

İncir Çekirdeği yağı nasıl çıkarılıyor?

Klasik yağ üretim aşamalarından pek farkı yok diyebiliriz. Taze toplanan incirlerin içindeki çekirdekler çıkarılmaktadır. Çıkarılan bu çekirdekler temizlenir ve herhangi bir sıcaklık işlemine maruz kalmadan basınç atında ezilerek yağının çıkarılması sağlanır. Soğuk presle çıkarılan incir çekirdeği yağının faydalarında kayıp yaşanmaz. Kimyasal işleme maruz kalan incir çekirdeğindeki vitamin ve mineraller azalır ve boş bir yağdan başka bir şey çıkmamaktadır. Ürünlerimiz soğuk sıkım presle üretilmektedir.

 

İncir Çekirdeği yağının faydaları nelerdir?

*Kanın pıhtılaşmasını engelleme özelliğinden dolayı damar tıkanıklığı, kalp krizi riskini azaltmaktadır.

*Astım, bronşit, öksürük gibi bazı rahatsızlıklar üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

*Kabızlık sorunu üzerinde olumlu etkileriyle beraber, vücuttaki toksinlerin uzaklaştırılması konusunda olumlu etkilere sahiptir.

*Kolesterol seviyesini düşürücü etkisiyle beraber diyabet ve kilo sorunları yaşayan hastaların kullanılması önerilmektedir.

*Diş eti üzerinde kanamaları engelleyen, diş etinin daha sağlıklı hale getirilmesinde etkilidir.

 

Asıl Özelliği Olan Cilde faydalarından bahsedelim?

*Bu yağın en büyük özelliği arasında sayılan vücuttaki kırışıklıkları önlemesidir. Özellikle, hamilelik sonrası karında oluşan çatlaklarda 2 3 ay gibi bir sürede sürekli kullanımı sonucu kırışıklıkları düzelttiği görülmüştür.

*Bununla birlikte yüzdeki kırışıklıklar, siyah noktalar gibi sorunlar üzerinde de olumlu etkilere sahiptir.

*Ciltte oluşan yaraların erken iyileşmesi üzerinde etkilidir.

*Yüzdeki ve vücuttaki sarkmalara karşı sıkılaştırıcı etkiye sahiptir.

*Yüzdeki sivilce, akne, uçuk gibi sorunlar da iyileşmesini hızlandırmakta ve sivilce oluşumunu önlemektedir.

*Yüzdeki siyah noktalar ve göz altı morluklarının düzelmesinde olumlu etkilere sahiptir.

*Dudak çatlakları ve yüzdeki çatlakların giderilmesinde etkilidir.

Bu bahsettiğimiz özelliklerin etkili olması için öncelikle doğal incir çekirdeği yağlarının bulunması gerekir. Ürünlerimiz Aydın yöresi incirleri çekirdeğinden üretilmektedir.

Kozmetik ürünlerine bolca para yatırmak yerine mümkün olduğunca doğal yollardan sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Bu konuda ise incir çekirdeği yağının olumlu etkilerini uygulamalı ve kullanmalıyız. Sağlıklı bir yaşam geçirmeniz dileğiyle…

 

VİTRİN ÜRÜNLERİ

Fıstık Ezmesi 1000 Gram

Kadınana - fıstık ezmesi şekersiz kavrulmuş

31.90 TL
İncir Çekirdeği Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı

New Beginnings - İncirçekirdeği Yağı 40 ml Hindistancevizi Yağı 100 ml

80.00 TL
İncir Çekirdeği Yağı Kremi

New Beginnings - İncir Çekirdeği Yağının zengin E vitamını sayesınde yüzünüzde ve vucudunuzda iyi bir yumuşaklık hissedeceksiniz. Vucudunuzu ve yüzünüzü derinlemesine nemlendirmek için zengin E vitamini kaynağı İncir Çekirdeği Kremi kullanın.

59.00 TL
Bamya Tohumu Yağı

Kadınana - Bamya Tohumumu Yağı Diz ağrıları Menisküs Sıvı eksikliği

75.00 TL
Fıstık Ezmesi 500 gram

Kadınana - fıstık ezmesi katkısız şekersiz

19.50 TL
Çörek Otu Yağı 500 ML

Hacı Şükrü - Aktar Hacı Şükür Çörekotu Yağı 500 ml

80.00 TL
Türk Kahvesi 1kg

Kadınana - türk kahvesi brezilyadan ithal

40.00 TL
Aspir - Hindistan Cevizi ve İncir Çekirdeği Yağı

New Beginnings - New Beginnings Aspir Yağı Hindistan Cevizi Yağı ve İncir Çekirdeği Yağı

110.00 TL

DUYURULAR

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

2018-03-21

çörek otu yağı , çörek otu yağı nedir , çörek otu yağı faydaları , çörek otu yağı nasıl kullanılır , nasıl tüketilir

Devamı...
Çörek Otu Yağı Faydaları

2018-03-14

Çörek otu yağı faydaları ile günümüzde pek çok rahatsızlığı doğal yollarla tedavi edebilmek mümkün olmaktadır. Her geçen gün daha popüler bir hale gelen ve daha çok kişiden duyulmaya başlanan bu yağ, doğru şekillerde tüketildiği takdirde istenen verimli s

Devamı...
Hindistan Cevizi Yağı

2018-03-08

Hindistan cevizi yağı cilt bakımından zayıflamaya kadar faydaları olan çok yönlü bir yağdır. Vücut çatlaklarına iyi gelmesi, kalp hastalıklarına karşı koruma sağlaması, saçlara bakım yaparak parlaklık kazandırması hindistan cevizi yağı faydaları arasındad

Devamı...
İncir Çekirdeği Yağı

2018-02-17

Soğuk sıkım yöntemi kullanılarak incir çekirdeğinden elde edilen ve  son zamanlarda popüler olmaya başlayan  incir çekirdeği yağı içerdiği yüksek orandaki omega 3 yağ asitleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. İçeriğinde çok ciddi oranlarda içerdiği omega 3

Devamı...
Zerdaçallı Çörekotu Tohumu Yağı

2018-02-17

Zerdaçallı Çörekotu Tohumu Yağı Zerdaçallı Çörekotu Tohumu Yağı soğuk sıkım yöntemiyle beraber sıkılarak elde edilmiştir.vücudun bağışıklık sistemine fayda sağlar .antitoksidan özelliğiğle vüvutta detoks etkisi yapar.

Devamı...
Çörek Otu Yağı İçeriği

2018-02-01

Son zamanlarda dikkat çeken çörek otu yağı, A, B ve C Vitamin'lerinden zengin olmasıyla biliniyor. Kabızlığı gideriyor, baş ağrısına iyi geliyor ve sindirim sistemini rahatlatıyor. Hipertansiyonu düşürerek, kolesterolü de dengeliyor. Kas ağrısına iyi

Devamı...
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4